mediálna ročenka
audiovizuálny ateliér (AVA)
AVA zabezpečuje odborné a technické podmienky pre profesionálnu prípravu v rámci študijných programov Mediálneho inštitútu. Poskytuje produkčné aj post-produkčné služby, kapacity s využitím technológií na báze formátov DVCAM a BETACAM SP a zabezpečuje vlastnú produkciu dokumentárnych a publicistických programov.

Štúdio je vybavené profesionálnou digitálnou kamerou SONY DSR-300P (DVCAM) s objektívom Fujinon 7.5 - 105 mm, statívom Sachtler DV-8, ďalším príslušenstvom a technickou obsluhou. Vlastné počítačové strihové pracovisko FAST VM s kapacitou 2.5 hodiny digitálneho záznamu vo vysielacej kvalite umožňuje pracovať v režime lineárneho aj nelineárneho strihu s možnosťou titulkovania, ozvučenia a prípadne aj dabingu spracovávaných materiálov. K dispozícii je 400 preddefinovaných prechodových efektov v režime A/B roll a A/X roll. Pracovisko je vybavené zariadeniami SONY UVW-1600 (BETACAM SP player) a SONY DSR-85P (DVCAM editing recorder). V zvukovej časti je 6 párových zvukových stôp pre analógový signál a 8 pre digitálny signál. Úpravu zabezpečuje mixážny pult MS-1402 a AKAI DR-16 Digital Audio Workstation s 16-kanálovým equalizérom. Súčasťou strihového pracoviska je zvukové štúdio pre nahrávanie komentárov a dabing.

Ateliér poskytuje prenájom a služby v rámci produkčných a post-produkčných kapacít prednostne pre potreby neziskových organizácií v rámci tretieho sektora. Spolupracuje s tímom renomovaných tvorcov v profesiách režisér, kameraman, strihač a zvukový majster.

Realizované projekty:
Informácie o projekte "Prípad...?"
Videoklip ku skladbe z CD Dogma: Dilema